Pirmas puslapis

Apie musMaršrutaiPaslaugosKainosNuotraukosKaip mus rasti

 

Apie mus

Mes esame įsikūrę kaime, kurį upė Ūla dalina per pusę: viename krante kaimo dalis vadinasi Krokšlys, kitoje - Šumas, o vietiniai, tiek iš vieno kranto, tiek iš kito, sako: „Mes iš Krokšlio..." Ir aš taip sakau, nors esu įsikūręs toje Ūlos pusėje, kuri vadinasi Šumas. Senoliai sakydavo: vienam krante Ūla krokia, kitam šumija - iš čia ir kilo kaimo vardai.

Stovyklaudami mūsų kaime, turėsite puikią galimybę susipažinti su gamtos vertybėmis, dzūkų buitimi, tradicijomis bei papročiais. Kaime pamatysite tik šiam kraštui būdingą sodybų išdėstymą, išlikusius tik kirviu statytus pastatus, garsųjį Šumo ąžuolinį baublį - S.Dariaus ir S.Girėno skrydžiui atminti. Čia dar vis bendrai ganomi gyvuliai. Pas mus galite paragauti garsios grikinės „babkos" ir kitų dzūkiškų gardėsių. Galėsite grybauti, uogauti, žvejoti ar tiesiog ilsėtis nuostabios gamtos prieglobstyje.

Netoliese Čepkelių raistas, Juodas ežerėlis, kuriame išsimaudžius ir kremo nereikia, nes vanduo be galo minkštas. Šalia ir Titno ežeras. Aplinkui gausu baigiančių užakti pelkių ežerėlių.

Kelionės baidare Ūla - tai populiari, linksma, pilna nuotykių pramoga. Plaukdami vaizdingiausia Dzūkijos krašto upe Ūla, kuri vingiuoja stačiais, nuolat ardomais slėniais, susipažinsite su nuostabia gamta. Net 92% Dzūkijos miškų ploto užima pušynai - tai grynas ir sveikas oras.

Čia gausu įvairiausių augalų, kurių nėra kitur Lietuvoje. Gausu ir vaistinių augalų, uogų, miškai derlingiausi grybais Lietuvoje.

Pelkynuose, prie Čepkelių rezervato gyvena kurtiniai, tetervinai, gervės. Miškuose gyvena apie 40 rūšių žinduolių, būdingiausi iš jų: briedžiai, taurieji elniai, stirnos, šernai. Yra ir plėšrių žvėrių: vilkai, lapės, jenotai, barsukai ir kt.

Jei susidomėjote, siūlau išsinuomoti baidares. Patarsiu, kokį maršrutą pasirinkti priklausomai nuo grupės poreikių, patyrimo, sezono.

Mes visada Jus pasitiksime, priimsime saugojimui Jūsų automobilius, nuvešime į pageidaujamos kelionės pradžios vietą, pasitiksime plaukimo pabaigoje. Ant Ūlos kranto turime įrengtą stovyklavietę su laužaviete, WC. Čia Jums bus paruoštos sausos malkos. Ant upės kranto (stovyklavietės teritorijoje) yra pirtis. Iškūrensime pirtelę, paruošime beržinių vantų.

Lauksiu Jūsų!

Stasys
 

 

Mus rasite Varėnos raj. Krokšlio kaime,
Šumo pusėje (žr. žemėlapį)

Tel.: +370 686 08999 (Stasys),
el. p. sereicikasstasys@gmail.com

Pradžia | Apie mus | Maršrutai | Paslaugos | Kainos | Nuotraukos | Kaip mus rasti
LT | PL